Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chrysopogon gryllus (L.) Trin.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chrysopogon (kršin (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrđobrada (Hr), Domac, R., 19944, kršin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fund. Agrost. 188 (1820)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl Bernhard von Trinius

Synonyms: Andropogon gryllus L., sinonim (s), L., Cent. Pl. 2. 1756. , Chrysopogon gryllus L. f. eriocaulis Borb., sinonim (s) , Pollinia gryllus Spreng. , sinonim (s), Pl. Min. Cogn. Pug. 2: 10. 1815

Common names: primorski kršin (Hr), Nikolić, T., 201912707, brkaš (Hr), Kvakan, P., 19527738, hrdobrada (Hr), Kvakan, P., 19527738, kršin (Hr), Horvatić, S., 19541819, primorski kršin (Hr), Domac, R., 19944, razdrobnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rdobrada (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.