Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Festuca paniculata (L.) Schinz et Thell.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Festuca (vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, vlasulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Viert. Naturf. Zuerich 58; 40 (1913)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Hans Schinz3. Albert Thellung

Synonyms: Festuca aurea Lam., sinonim (s), Fl. Franç. 3: 598. 1779 , Festuca fibrosa Griseb., ? (dvojbeno), Spic. Fl. Rumel. 2(5/6): 433. 1846 [Jan 1846] , Festuca spadicea L., sinonim (s), Syst. Nat., ed. 12. 2: 732. 1767 , Festuca spadicea L. var. fibrosa (Griseb.) Rouy., sinonim (s), Fl. Fr. 14: 224 (1913) , Patzkea paniculata (L.) G. H. Loos, sinonim (s), Jahrb. Bochum. Bot. Vereins 1: 126. 2010

Common names: metličasta vlasulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, kestenjasta vlasulja (Hr), Kvakan, P., 19527738, metličasta vlasulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.