Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hordeum distichon L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hordeum (ječam (Hr), Nikolić, T., 201912707, ječam (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 85 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hordeum vulgare ssp. distichon (L.) Körn., sinonim (s), Zeit. Ges. Brauw. 5: 125. 1882

Common names: ječam dvoredac (Hr), Domac, R., 19944, ječam dvoredni (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, pir noktaš (Hr), Visiani, R., 18425573

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.