Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Imperata cylindrica (L.) Raeusch.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Imperata (zupčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zupčica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Nomencl. Bot. ed. 3: 10 (1797)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Ernst Adolf,Ernst Adolf Raeuschel,Räuschel

Synonyms: Imperata arundinacea Cirillo, sinonim (s), Cirillo, Pl. Rar. Neapol. 2. 1792. , Lagurus cylindricus L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10, 2. 1759. , Saccharum cylindricum (L.) Lam., sinonim (s), Lam., Encycl. 1. 1783.

Common names: valjkasta zupčica (Hr), Nikolić, T., 201912707, valjkasta zupčica (Hr), Domac, R., 19944, zabdad (Hr), Visiani, R., 18521686, zupčica (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.