Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Piptatherum virescens (Trin.) Boiss.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Piptatherum (prohulja (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. Or. 5: 507 (1884)

Taxon author(s) 1. Carl Bernhard von Trinius2. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Oryzopsis virescens (Trin.) Beck, sinonim (s), Beck, Fl. Nieder-Österreich. 1890.

Common names: zelenkasta prohulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, zelenkasti šćevar (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.