Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bellevalia romana (L.) Sweet

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Bellevalia (carević (Hr), Nikolić, T., 201912707, carevak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Brit.: 419 (1826)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Robert Sweet

Synonyms: Hyacinthus romanus L., sinonim (s), Mant. Pl. 1771. , Scilla romana Ker Gawl., sinonim (s)

Common names: rimski carević (Hr), Nikolić, T., 201912707, carevac (Hr), Visiani, R., 18425573, carevak (Hr), Visiani, R., 18425573, luzanja (Hr), Visiani, R., 18425573, rimski carevak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.