Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fritillaria meleagris L. ssp. meleagris

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Fritillaria (kockavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kockavica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 304 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Fritillaria contorta Baker, sinonim (s), Gard. Chron., n.s., 25. 1886. , Fritillaria graminifolia Stokes, sinonim (s), Bot. Mat. Med. 2. 1812. , Fritillaria lutea Rchb., nomen illegitimum (n. illeg.), Icon. Fl. Germ. Helv. 10. 1848. , Fritillaria major Baker, sinonim (s), J. Linn. Soc., Bot. 14. 1874. , Fritillaria meleagris var. contorta (Baker) W. Mill., sinonim (s), Cycl. Amer. Hort. 1900. , Fritillaria montana Sanguin., nomen illegitimum (n. illeg.), Atti Accad. Pontan. 15. 1862. , Fritillaria pallida Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796. , Fritillaria praecox K. Koch, sinonim (s), Index Seminum (B) 1855(App.). 1855. , Fritillaria tesselata Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.