Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Urginea maritima (L.) Baker

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Urginea (balučka (Hr), Nikolić, T., 201912707, morski luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 13: 221 (1873)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Gilbert Baker

Synonyms: Scilla maritima L., sinonim (s) , Urginea antheroides (Poir.) Steinh., sinonim (s) , Urginea scilla Steinh., sinonim (s)

Common names: morska balučka (Hr), Nikolić, T., 201912707, balučka velika (Hr), Šulek, B., 18791256, divja kapula (Hr), Visiani, R., 18425573, divlja kapula (Hr), Pahlow, M., 19897748, kapula morska (Hr), Šulek, B., 18791256, luk pasji (Hr), Šulek, B., 18791256, morska repa (Hr), Pahlow, M., 19897748, morski luk (Hr), Domac, R., 19944, prostren (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.