Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crocus biflorus Mill. ssp. weldenii (Hoppe et Fürnr.) K. Richt.

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Crocus (šafran (Hr), Nikolić, T., 201912707, caforan (Hr), Šulek, B., 18791256, podlesak (Hr), Domac, R., 19944, šafran (Hr), Domac, R., 19944, zoforan (Hr), Šulek, B., 18791256, žavran (Hr), Šulek, B., 18791256, žutnica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Pl. Eur. 1: 250 (1890)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Crocus annulatus var. albus Herb., sinonim (s), J. Hort. Soc. London 2. 1847. , Crocus annulatus var. purpurascens Herb., sinonim (s), J. Hort. Soc. London 2. 1847. , Crocus biflorus Mill., sinonim (s), Gard. Dict. ed. 8: 4. 1768 , Crocus biflorus var. weldenii (Hoppe & Fürnr.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Crocus pallidus f. bulgaricus Kitan. & Drenk., sinonim (s), Problems Balkan Fl. & Veg. 1975. , Crocus pallidus Kitan. & Drenk., sinonim (s), Problems Balkan Fl. & Veg. 1975. , Crocus weldenii f. lutescens Pulevic, nomen invalidum (nom. inval.), Glasn. Republ. Zavoda Zastitu Prir. Prirodnjacke Zbirke Titogradu 10. 1977.

Common names: prugasti podlesak (Hr), Domac, R., 19944, prugasti šafran (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.