Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crocus dalmaticus Vis.

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Crocus (šafran (Hr), Nikolić, T., 201912707, caforan (Hr), Šulek, B., 18791256, podlesak (Hr), Domac, R., 19944, šafran (Hr), Domac, R., 19944, zoforan (Hr), Šulek, B., 18791256, žavran (Hr), Šulek, B., 18791256, žutnica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Dalm. 1: 119 (1842)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Crocus reticulatus Asch. et Graebn. var. dalmaticus (Vis.) Herb., sinonim (s), J. Hort. Soc. London 2: 279. 1847

Common names: dalmatinski šafran (Hr), Nikolić, T., 201912707, dalmatinski podlesak (Hr), Domac, R., 19944, dalmatinski šafran (Hr), Domac, R., 19944, zanfron (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.