Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crocus thomasii Ten.

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Crocus (šafran (Hr), Nikolić, T., 201912707, caforan (Hr), Šulek, B., 18791256, podlesak (Hr), Domac, R., 19944, šafran (Hr), Domac, R., 19944, zoforan (Hr), Šulek, B., 18791256, žavran (Hr), Šulek, B., 18791256, žutnica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mem. Spec. Crocchi Fl. Nap. 12, t. 4 (1826)

Taxon author(s) 1. Michele Tenore

Synonyms: Crocus odorus Vis., sinonim (s), Stirp. Dalmat. Spec.: 32. 1826 , Crocus pallasii auct. non. Goldb. nec Gris., sinonim (s) , Crocus thomasianus Herb., sinonim (s), Bot. Mag. 67. 1841. , Crocus thomasianus var. laevis Herb., sinonim (s), Bot. Mag. 67. 1841. , Crocus thomasianus var. princeps Herb., sinonim (s), Bot. Mag. 67. 1841. , Crocus versicolor var. dalmaticus Herb., sinonim (s), Bot. Mag. 67. 1841. , Crocus visianicus Herb., sinonim (s), Edwards's Bot. Reg. 31(Misc.). 1845.

Common names: Thomasijev šafran (Hr), Nikolić, T., 201912707, benduška (Hr), Visiani, R., 18425573, čjafran (Hr), Visiani, R., 18425573, žufran (Hr), Visiani, R., 18425573

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.