Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium ascalonicum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Amoen. Acad. 4: 454 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium carneum Willd., sinonim (s), Enum. Pl. 1809. , Allium fissile Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Brit. Pl. 2. 1821. , Allium hierochuntinum Boiss., sinonim (s), Fl. Orient. 5. 1882. , Cepa ascalonica (L.) Garsault, sinonim (s), Fig. Pl. Méd. 1764. , Porrum ascalonicum (L.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 1830.

Common names: askalonika (Hr), Radić, J., 19891442, kozjak (Hr), Šulek, B., 18791256, luk kornjak (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, luk kozjak (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, ljutica (Hr), Šulek, B., 18791256, ljutika (Hr), Visiani, R., 18425573, ljutika prava (Hr), Šulek, B., 18791256, skalonja (Hr), Šulek, B., 18791256, škanjula (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.