Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium porrum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 295 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium ampeloprasum L. var. porrum (L.) J. Gay, sinonim (s), Ann. Sci. Nat. Bot., sér. 3, 8: 218 (1847) , Porrum commune Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Exc.: 111 (1830) , Porrum sativum Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 1 (1768)

Common names: por luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, češnjak poljski (Hr), Šulek, B., 18791256, luk perati (Hr), Šulek, B., 18791256, naljutka (Hr), Šulek, B., 18791256, por (Hr), Visiani, R., 18425573, por luk (Hr), Šulek, B., 18791256, poriluk (Hr), Domac, R., 19944, porjak (Hr), Šimić, F., 19807722, pras (Hr), Šimić, F., 19807722, prasluk (Hr), Visiani, R., 18425573, praziluk (Hr), Šulek, B., 18791256, prazluk (Hr), Šulek, B., 18791256, purić glavati (Hr), Šulek, B., 18791256, purić luk (Hr), Visiani, R., 18425573, purjak (Hr), Šulek, B., 18791256, žbun prdeći (Hr), Šulek, B., 18791256, leek (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.