Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asyneuma canescens (Waldst. et Kit.) Griseb. et Schenk

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Asyneuma (kosica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Arch. Naturgesch. 18/1: 355 (1852)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel3. August Heinrich Rudolf Grisebach4. Joseph August Schenk

Synonyms: Asyneuma canescens ssp. salicifolium (Schult.) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 12: 366. 1966 , Phyteuma angustifolium Ledeb., sinonim (s), Ledeb., Fl. Ross. 2. 1846. , Phyteuma canescens (Waldst. et Kit.) Boiss., sinonim (s) , Phyteuma salicifolium Schult., sinonim (s), Oestr. Fl., ed. 2, 1: 400. 1814 , Podanthum canescens (Waldst. & Kit.) Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 3. 1875.

Common names: sivkasta kosica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sivkasta kosica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.