Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cleistogenes serotina (L.) Keng

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cleistogenes (krutovlatka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sinensia 5: 149 (1934)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Yi Li Keng

Synonyms: Diplachne serotina (L.) Link, sinonim (s), Link, Hort. Berol. 1. 1827. , Festuca serotina L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10, 2. 1759. , Kengia serotina (L.) Packer, sinonim (s), Packer in Bot. Not. 113. 1960. , Molinia serotina (L.) Mert. et Koch, sinonim (s)

Common names: kasna krutovlatka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kasna krutovlatka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.