Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cutandia maritima (L.) Benth.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cutandia (kutandija (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: J. Linn. Soc. Bot. 19: 118 (1881)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. George Bentham

Synonyms: Cutandia lanceolata (Forssk.) Benth., sinonim (s), Benth. in J. Linn. Soc. Bot. 29. 1881. , Festuca expansa (J.F.Gmel.) Kunth, sinonim (s), Révis. Gramin. 1: 129. 1829 , Festuca maritima (L.) DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 3. 1805. , Sclerochloa maritima (L.) Sweet, sinonim (s), Sweet, Hort. Brit., ed. 1. 1826. , Scleropoa maritima (L.) Parl., sinonim (s), Parl., Fl. Ital. 1. 468. 1848. , Triticum maritimum L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2, 1. 1762.

Common names: primorska kutandija (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.