Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ophrys sphegodes Mill. ssp. litigiosa (E. G. Camus) Bech.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ophrys (kokica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokica (Hr), Domac, R., 19944, kokošica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Beitr. Pfl.- Geogr. Nordschweiz: 46 (1925)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Ophrys aranifera ssp. litigiosa (E. G. Camus) E. G. Camus, sinonim (s) , Ophrys litigiosa E. G. Camus, sinonim (s), Mém. Herb. Boissier 20. 1900. , Ophrys tommasinii ssp. litigiosa (E. G. Camus) Soó, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.