Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ocimum basilicum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ocimum (bosiljak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 2: 597 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ocimum basilicum var. glabratum Benth, sinonim (s) , Ocimum basilicum var. majus Benth, sinonim (s) , Ocimum minimum L., sinonim (s), Sp. Pl. 597 (1753)

Common names: balis (Hr), Pahlow, M., 19897748, baselak (Hr), Šulek, B., 18791256, bašilek (Hr), Šulek, B., 18791256, bazilika (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, bazilikum (Hr), Pahlow, M., 19897748, bažilek (Hr), Šulek, B., 18791256, bažolek (Hr), Hirc, D., 1908667, bažulek (Hr), Šulek, B., 18791256, bažuljek (Hr), Šulek, B., 18791256, bosil (Hr), Šulek, B., 18791256, bosilak (Hr), Šulek, B., 18791256, bosilj (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, bosiljak (Hr), Hirc, D., 1908667, bosiljak sarmaš (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, bosilje (Hr), Šulek, B., 18791256, bosiok (Hr), Šulek, B., 18791256, fesligen (Hr), Šulek, B., 18791256, krupan bosiljak (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, marjanec (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, meslidjen (Hr), Šulek, B., 18791256, mirisni bosiljak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mislodjin (Hr), Šulek, B., 18791256, murtela (Hr), Šulek, B., 18791256, murtila (Hr), Ortiz, E. L., 19987751, murtlika (Hr), Šulek, B., 18791256, pitomi bosiljak (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, veslidjan (Hr), Šulek, B., 18791256, veslidjen (Hr), Šulek, B., 18791256, vesligen pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, Basilie (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Basilienkraut (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Basilikum (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Hirnkraut (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Nelkenbasilie (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, basil (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, sweet basil (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, basilic (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, frambasin (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, herbe royale (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, bazilik (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, buški (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.