Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudofumaria lutea (L.) Borkh.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Fumariaceae (dimarice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pseudofumaria (lažidimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Arch. Bot. (Roemer) 1: 45 (1797)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Moritz (Moriz) Balthasar,Moritz (Moriz) Balthasar Borkhausen,Borckhausen

Synonyms: Borckhausenia lutea (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 3(1): 19 (1801) , Corydalis lutea (L.) DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle., Fl. Franç., ed. 3 4. 1805. , Fumaria lutea L., bazionim (baz.), L., Mant. Pl. 2. 1771.

Common names: žuta lažidimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, šupaljka žuta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.