Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Erodium acaule (L.) Bech. et Thell.

Order: Geraniales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Geraniaceae (iglice (Hr), Horvatić, S., 19541819, ždralovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ždrielovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Erodium (čapljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, čapljan (Hr), Domac, R., 19944, čapljika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Feddes Repert. 25: 215 (1928)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Alfred Becherer. Albert Thellung

Synonyms: Erodium cicutarium (L.) L'Hér. ssp. romanum (Burm.f.) Briq., sinonim (s), Engler, Pflanzenr. 53: 281. 1912 , Erodium masguindalii Pau, sinonim (s), Pau in Cavanillesia 2. 1929. , Erodium romanum (Burm.f.) L'Hér., sinonim (s), Aiton, Hort. Kew. 2: 414. 1789 , Geranium acaule L., bazionim (baz.), L., Syst. Nat., ed. 10. 1759. , Geranium romanum Burm. f., sinonim (s), Burm. f., Spec. Bot. Geran. 30. 1759. 1759.

Common names: bezstabljični čapljan (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.