Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudolysimachion spicatum (L.) Opiz ssp. lanisepalum Trávníček

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pseudolysimachion

Place of publishing: Preslia 70: 218 (1998)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philipp(Filip) Maximilian Opiz

Synonyms: Pseudolysimachion pallens auct. p.p. non Host, sinonim (s) , Pseudolysimachion spicatum (L.) Opiz ssp. lanigerum Holub, sinonim (s) , Veronica pallens auct. p.p. non Host, sinonim (s) , Veronica spicata L. f. corymbosa Formánek, sinonim (s) , Veronica spicata L. f. lanigera Vandas, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.