Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dryopteris cristata (L.) A. Gray

Order: Polypodiales Link

Family: Dryopteridaceae

Genus: Dryopteris (paprat (Hr), Nikolić, T., 201912707, paprat (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Man. Bot. ed. 1 631 (1848)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Asa Gray

Synonyms: Aspidium cristatum (L.) Sw., sinonim (s), Sw. in J. Bot. (Schrader) 1800(2). 1801. , Lastrea cristata (L.) C.Presl, sinonim (s), Tent. Pterid.: 77. 1836 , Nephrodium cristatum (L.) Michx., sinonim (s), Michx., Fl. Bor.-Amer. 2. 1803. , Polypodium cristatum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Polystichum cristatum (L.) Roth, sinonim (s), Roth, Tent. Fl. Germ. 3. 1799.

Common names: krestava paprat (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.