Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hypecoum pendulum L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Papaveraceae (makovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, makovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hypecoum (cunjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, cimjica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, cunjica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 124 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hypecoum parviflorum Kar. & Kir., sinonim (s), Kar. & Kir. in Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 15. 1842. , Hypecoum tetragonum Bertol., sinonim (s), Bertol. in Novi Comment. Acad. Sci. Inst. Bononiensis 5. 1842.

Common names: viseća cunjica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.