Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Roemeria hybrida (L.) DC.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Papaveraceae (makovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, makovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Roemeria (romerija (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Reg. Veg. Syst. Nat. 2: 92 (1821)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Roemeria violacea Medik., sinonim (s), Medik. in Ann. Bot. (Usteri) 1. 1792.

Common names: križana romerija (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.