Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eryngium planum L.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eryngium (kotrljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, kotrljan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 233 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Eryngium amethystinum S. Gmel. et auct., non L., sinonim (s)

Common names: paštitkasti kotrljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, glatki kotrljan (Hr), Šimić, F., 19807722, paštitkasti kotrljan (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, Flachblättrige Mannstreu (De), Wisskirchen, Rolf; Haeupler, H., 19985437

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.