Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Leucanthemella serotina (L.) Tzvelev

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Leucanthemella (bilica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. URSS 26: 139 (1961)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Nikolai Nikolaievich,Nikolai Nikolaievich,Nikolai Nikolaievich,Nikolai Nikolaievich Tzvelev,Tsvelev,Tsvelov,Tsvelyov

Synonyms: Chrysanthemum serotinum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Leucanthemum serotinum (L.) Stankov, sinonim (s), Stankov in Stankov & Taliev, Opred. Vysš. Rast. Evr. Časti SSSR. 1949. , Pyrethrum uliginosum Waldst. et Kit. ex Willd., sinonim (s) , Tanacetum serotinum (L.) Sch.Bip., sinonim (s)

Common names: kasna bilica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.