Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Caldesia parnassifolia (L.) Parl.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Alismataceae (žabočuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Caldesia (kaldesia (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. Ital. 3: 599 (1860)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Filippo Parlatore

Synonyms: Alisma parnassifolium L., sinonim (s), L., Syst. Nat., ed. 12, 2. 1767.

Common names: parnasolika kaldesia (Hr), Nikolić, T., 201912707, sreastolistna kaldezija (Sk), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.