Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pholiurus pannonicus (Host) Trin.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pholiurus (ljuska (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fund. Agrost. 132 (1820)

Taxon author(s) . Nicolaus Thomas Host. Carl Bernhard von Trinius

Synonyms: Lepturus pannonicus (Host) Kunth, sinonim (s), Kunth, Enum. Pl. 1. 1833.

Common names: panonska ljuska (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.