Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Puccinellia distans (L.) Parl. ssp. limosa (Schur) Soó et Jáv.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Puccinellia (bezbridnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, bezbridnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Magyar Növ. Kéz. 2: 928 (1951)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Filippo Parlatore

Synonyms: Puccinellia limosa (Schur) Holmb., sinonim (s), Holmb. in Bot. Not. 1920.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.