Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Oxalis pes-caprae L.

Order: Oxalidales Bercht. et J. Presl

Family: Oxalidaceae (ceceljače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, cecelji (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Oxalis (cecelj (Hr), Nikolić, T., 201912707, cecelj (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 434 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Oxalis cernua Thunb., sinonim (s)

Common names: priklonjeni cecelj (Hr), Nikolić, T., 201912707, priklonjeni cecelj (Hr), Forenbacher, S., 19985836

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.