Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Puccinellia distans (L.) Parl. ssp. distans

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Puccinellia (bezbridnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, bezbridnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Ital. 1: 367 (1850)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Filippo Parlatore

Synonyms: Atropis pseudoconvoluta (Klokov) Stankov, sinonim (s) , Poa retroflexa Curtis, sinonim (s), Curtis, Fl. Londin. 1789. , Puccinellia retroflexa (Curtis) Holmb., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.