Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Schinus molle L.

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Anacardiaceae (vonjače (Hr), Šimić, F., 19807722)

Genus: Schinus (paparstablo (Hr), Nikolić, T., 201912707, Pesse (De), Anonymus, 19847744, pepper tree (En), Anonymus, 19847744, faux poivrier (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 388 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: američko paparstablo (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.