Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Astrodaucus orientalis (L.) Drude

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Astrodaucus

Place of publishing: Natürl. Pflanzenfam. ed. 1 3(8): 157 & 271 (1898)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Carl Georg Oscar Drude

Synonyms: Caucalis orientalis L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Daucus orientalis (L.) Vines & Druce, sinonim (s), Vines & Druce, Acc. Morison. Herb. 1914. , Daucus pulcherrimus (Willd.) W.D.J.Koch ex DC., sinonim (s), Prodr. [A. P. de Candolle] 4: 210. 1830

Common names: zvjezdasta mrkva (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.