Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Thymus serpyllum L. ssp. serpyllum

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Thymus (timijan (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjačica (Hr), Šulek, B., 18791256, majčina dušica (Hr), Domac, R., 19944, materinka (Hr), Šulek, B., 18791256, oslji vrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, pasja dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, salsa (Hr), Šulek, B., 18791256, timijan (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 590 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Thymus angustifolius Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2. 1806. , Thymus serpyllum L. ssp. angustifolius (Pers.) Arcang., sinonim (s) , Thymus serpyllum L. ssp. pycnotrichus Pawł., sinonim (s) , Thymus serpyllum L. ssp. rigidus (Wimm. et Grab.) Lyka, sinonim (s) , Thymus subcitratus Schreb., sinonim (s), Schweigg. et Koerte, Fl. Erlang. ii. 18.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.