Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Acalypha virginica L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Euphorbiaceae (mliečernice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mlječike (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Acalypha (palnica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. Pl. 2: 1003 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Acalypha virginica var. genuina Müll. Arg., nomen invalidum (nom. inval.), Linnaea 34. 1865. , Ricinocarpus virginicus (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2. 1891.

Common names: virginska palnica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.