Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Abelmoschus esculentus (L.) Moench

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Malvaceae (sljezovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Abelmoschus (bamija (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Meth. 617 (1794)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Conrad Moench

Synonyms: Hibiscus esculentus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: jestiva bamija (Hr), Nikolić, T., 201912707, bamija (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, okra (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.