Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Vaccinium corymbosum L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ericaceae (vrešnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vrijesovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrišnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Vaccinium (borovnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, borovnica (Hr), Domac, R., 19944, brusnica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 350 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: kultivirana borovnica (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, highbush blueberry (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, swamp blueberry (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.