Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sesamum indicum L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Pedaliaceae

Genus: Sesamum (sezam (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 634 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: indijski sezam (Hr), Nikolić, T., 201912707, indijska pšenica (Hr), Pahlow, M., 19897748, indijski sezam (Hr), Pahlow, M., 19897748, sezam (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, beniseed (En), Anonymus, 20047700, ajonjolí (Es), Anonymus, 20047700, sésame (Fr), Anonymus, 20047700, gergelim (Pt), Anonymus, 20047700

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.