Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Poncirus trifoliata (L.) Raf.

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rutaceae (rutvače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, rutvice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Poncirus (poncirus (Fr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sylva tellur. 143. 1838.

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Constantine Samuel,Constantine Samuel Rafinesque,Rafinesque-Schmaltz

Synonyms: Citrus trifoliata L., bazionim (baz.), Sp. pl. ed. 2, 2:1101. 1763.

Common names: trolisni poncirus (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.