Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bupleurum pachnospermum Pančić

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bupleurum (zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, svinjac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, zvinčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Princ. Serb.:329 (1874)

Taxon author(s) . Joseph,Josif,Giuseppe Pančić,Panchic,Pancio

Synonyms: Bupleurum commutatum Boiss. et Ball. ssp. glaucocarpum (Borbás) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30(1): 975 1927. , Bupleurum commutatum Boiss. et Ball. var. pachnospermum (Pančić) Wolff, sinonim (s), Pflanzenr. IV, 228: 85 1910. , Bupleurum gerardi All. ssp. glaucocarpum Borbás, sinonim (s), Természetrajzi Füz. 19: 221 1896.

Common names: Pančićev zvinčac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.