Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aceras anthropophorum (L.) W. T. Aiton

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Aceras (bezostruška (Hr), Nikolić, T., 201912707, bezostruška (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Epit. Hort. Kew. 281 (1814)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Himantoglossum anthropophorum Spreng., sinonim (s), Syst. Veg. 3: 694. 1826 , Loroglossum anthropophorum Rich., sinonim (s), Mém. Mus. Hist. Nat. 4: 54 , Ophrys anthropophora L., sinonim (s), Sp. Pl.: 948. 1753 , Orchis anthropophora (L.) All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 148. 1785

Common names: okruglastogomoljasta bezostruška (Hr), Nikolić, T., 201912707, okruglastogomoljasta bezostruška (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.