Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ceratocephala falcata (L.) Cramer

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ceratocephala (rogoglavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, rogoglavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Disp. Syst. Pl.: 70 (1803)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Christian Cramer

Synonyms: Ranunculus falcatus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 556 (1753)

Common names: srpasta rogoglavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, rogoglavica srpasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.