Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Helichrysum stoechas (L.) Moench

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Helichrysum (smilje (Hr), Nikolić, T., 201912707, smilika (Hr), Šulek, B., 18791256, smilj (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, smilje (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Meth. 575 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Conrad Moench

Synonyms: Gnaphalium citrinum Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Lam., Fl. Franç. 2. 1779. , Gnaphalium decumbens Lag. (non Thunb.), sinonim (s), Gen. Sp. Pl.: 28. 1816 , Gnaphalium stoechas L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Helichrysum biterrense H. J. Coste & Mouret, sinonim (s), H. J. Coste & Mouret in Bull. Soc. Bot. France 40. 1893. , Helichrysum brachycladum Jord. & Fourr., sinonim (s), Jord. & Fourr., Brev. Pl. Nov. 2. 1868. , Helichrysum citrinum Ces., sinonim (s), Ces. in Cesati & al., Comp. Fl. Ital. 1879. , Helichrysum decumbens Cambess., sinonim (s), Cambess. in Mém. Mus. Hist. Nat. 14. 1827. , Helichrysum maritimum Jord. & Fourr., sinonim (s), Jord. & Fourr., Brev. Pl. Nov. 2. 1868. , Helichrysum rigens Jord. & Fourr., sinonim (s), Jord. & Fourr., Brev. Pl. Nov. 2. 1868. , Helichrysum sabulosum Jord. & Fourr., sinonim (s), Jord. & Fourr., Brev. Pl. Nov. 2. 1868. , Helichrysum syncladum Jord. & Fourr., sinonim (s), Jord. & Fourr., Brev. Pl. Nov. 2. 1868.

Common names: Stoichadesovo smilje (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.