Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pseudorlaya pumila (L.) Grande

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pseudorlaya (lažimoračina (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Gior. Bot. Ital. nov. ser. 32: 86 (1925)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné. Loreto Grande

Synonyms: Caucalis maritima (L.) Gouan, sinonim (s) , Daucus pumilus (L.) Hoffmanns. et Link, sinonim (s), Fl. Portug. 2: 398. 1820-1824 , Daucus pumilus (L.) Hoffmanns. et Link ssp. pumilus, sinonim (s) , Orlaya bubania Philippe, sinonim (s) , Orlaya maritima (L.) W.D.J.Koch, sinonim (s) , Orlaya pumila (L.) Halácsy, sinonim (s) , Pseudorlaya bubania (Philippe) Murb., sinonim (s) , Pseudorlaya maritima (L.) Murb., sinonim (s)

Common names: patuljasta lažimoračina (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.