Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cerinthe major L.

Order: Boraginales Berchtold et J. Presl

Family: Boraginaceae (oštrolisti (Hr), Horvatić, S., 19541819, porečnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1869142)

Genus: Cerinthe (visika (Hr), Nikolić, T., 201912707, pčelina hrana (Hr), Šulek, B., 18791256, visika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 136 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cerinthe aspera Roth., sinonim (s), Catal. Bot. 1: 33. 1797 , Cerinthe glauca Moench, sinonim (s), Methodus (Moench) 520. 1794 [4 May 1794] , Cerinthe major ssp. purpurascens (Boiss.) Selvi & Cecchi, sinonim (s), Taxon 58: 1317. 2009 , Cerinthe major var. purpurascens Boiss., sinonim (s), Boiss., Voy. Bot. Espagne 2. 1841.

Common names: velika visika (Hr), Nikolić, T., 201912707, sušnica (Hr), Šulek, B., 18791256, velika visika (Hr), Domac, R., 19944, visika modrorumena (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.