Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chamaespartium sagittale (L.) Gibbs

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chamaespartium (žutica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Feddes Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 79: 54 (1968)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Lilian Suzette Gibbs

Synonyms: Cytisus sagittalis (L.) W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 157 (1837) , Genista sagittalis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 710 (1753) , Genistella sagittalis (L.) Gams, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 4: 1196 (1923) , Saltzwedelia sagittalis (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 498 (1800)

Common names: streličasta žutica (Hr), Nikolić, T., 201912707, lipica (Hr), Šulek, B., 18791256, pretrganka (Hr), Šulek, B., 18791256, žutica strieličasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.