Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chenopodium ambrosioides L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chenopodium (loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, gusja noga (Hr), Šulek, B., 18791256, loboda (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 219 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Atriplex ambrosioides (L.) Crantz, sinonim (s) , Chenopodium anthelminticum auct. non L., sinonim (s) , Chenopodium integrifolium Vorosch, sinonim (s), Bot. Žurn. S. S. S. R. 27: 42. 1942 , Dysphania ambrosioides (L.) Mosyakin & Clemants, sinonim (s), Ukrayins'k. Bot. Žurn. 59: 382. 2002

Common names: mirisna loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, loboda mirisna (Hr), Pahlow, M., 19897748, samirao (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.