Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chenopodium botrys L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chenopodium (loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, gusja noga (Hr), Šulek, B., 18791256, loboda (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 219 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Dysphania botrys (L.) Mosyakin & Clemants, sinonim (s), Ukrayins'k. Bot. Žurn. 59: 383. 2002 , Teloxys botrys (L.) W. A. Weber, sinonim (s)

Common names: ljepljiva loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, groba (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdac (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdno zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, ljepiva loboda (Hr), Domac, R., 19944, pelin crni (Hr), Šulek, B., 18791256, prudnik (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.