Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sisyrinchium bermudiana L.

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sisyrinchium (rilac (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 1 954 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sisyrinchium anceps Cav., sinonim (s) , Sisyrinchium angustifolium Mill., pro-parte sinonim (pp.) , Sisyrinchium graminoides E.P.Bicknell, sinonim (s)

Common names: bermudski rilac (Hr), Nikolić, T., 201912707, mačić (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.