Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chenopodium rubrum L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Chenopodium (loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, gusja noga (Hr), Šulek, B., 18791256, loboda (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 218 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Blitum polymorphum C. A. Mey., pro-parte sinonim (pp.), Ledeb., Fl. Alt. 1: 13 (1829) , Blitum rubrum (L.) C. A. Mey., sinonim (s), Ledebour, Fl. Altaic. 1: 11. 1829 , Blitum rubrum (L.) L., sinonim (s) , Chenopodium blitoides (Lej) Ascherson, sinonim (s), Ascherson et Graebner , Chenopodium rubrum var. rubrum, sinonim (s) , Oxybasis rubra (L.) S. Fuentes & al., sinonim (s), Willdenowia 42: 15. 2012

Common names: crvena loboda (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvena loboda (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.